Головна » Статті » Розробки уроків

Урок з біології 7 клас

Тема: Узагальнюючий урок по темі: “Будова та життєдіяльність тварин. Підцарство Одноклітинні тварини,або найпростіші. Тип Кишково порожнинні”.

Мета: узагальнити знання учнів про особливості будови, життєдіяльності та

              різноманітності одноклітинних організмів та багатоклітинних організ-

              мів типу Кишковопорожнинні, порівняти особливості будови і процесів

              життєдіяльності амеби протеї і гідри прісноводної. Визначити практич-

              не значення найпростіших і кишковопорожнинних.

Обладнання: таблиці по типу Одноклітинні і типу Кишковопорожнинні.

Хід уроку:

 Психологічний настрій: Шановні учні, бажаю вам наполегливості і вдачі,

    вчитися виділяти головне, висловлювати свою думку, не бійтесь помилитись.

 Вчитель чітко формує тему і мету уроку.

    Учні працюють групами. Кожна група отримує завдання. Завдання мають 

    порівняльний і узагальнюючий характер. Після виконання і обговорення

    завдань, учні роблять висновки. Один учень з групи звітує про її роботу.

1 група

Тема: Будова найпростіших і кишковопорожнинних.

 Завдання:

1. Середовище життя Найпростіших і Кишковопорожнинних.                             

2. Представники типу Найпростіших і Кишковопорожнинних.

3. Заповнити таблицю:

Представники

Ознаки схожості

Особливості будови

Амеба пртотей

 

 

Евглена зелена

 

 

Інфузорія-туфелька

 

 

4. Зробіть підписи до малюнка:

5. Які типи клітин є в тілі гідри, де вони розміщені і які функції виконують.

6. Чи є риси схожості у будові клітин Найпростіших і Кишковопорожнинних.

7. Як ускладнилась будова кишковопорожнинних у порівнянні з одноклітинни-

   ми тваринами.

2 група

Тема: Процеси життєдіяльності Найпростіших і Кишковопорожнинних.

Завдвння:

1. Як і чим живляться найпростіші:

   а) амеба і інфузорфя-туфелька

   б) евглена зелена

2. Як і чим живиться гідра ?

3. Що спільного і чим різняться процеси живлення Найпростіших Кишково-

   порожнинних.

4. Як здійснюється процес дихання Найпростіших і Кишковопорожнинних.

5. Порівняйте процеси розмноження амеби і гідри.

6. На будову яких клітин Найпростіших схожі статеві клітини гідри.

3 група

Тема: Значення Найпростіших і Кишковопорожнинних в природі і житті людини.

  1. На основі § 6,7 підручника, складіть схему


 Роль найпростіших

                                   В природі                                          В житті

  1. На основі § 10 заповнити таблицю :

 

 

 

 

 

 

  1. На основі § 10 підручника складіть схему


 Роль Кишковопорожнинних

                              В природі                                    В житті людини

 

 Группа    (2-3 сильних учня)

 Роблять узагальнюючі висновки

 1.Одноклітинні тварини перебувають на клітиннома рівні організації

 2. Кишковопорожнинні- примітивні радіально-симетричні багатоклітинні тварини

Домашне завдання § 4-10

Кожний учень записує ті параграфи над якими йому ще треба працювати.

Ссилка на скачування Узагальнюючого уроку по темі:" Будова та життєдіяльність тварин. Підцарство Одноклітинні тварини,або найпростіші. Тип Кишково порожнинні"

Категорія: Розробки уроків | Додав: Glora (26.02.2017)
Переглядів: 832 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar