Головна » Статті » Розробки уроків

Урок з біологгії 7 клас

Тема: Загальна характеристика типу Кишковопорожнинні

Мета: дати поняття про особливості організації та процеси життєдіяльності

              кишковопорожнинних; розвивати вміння виділяти головні риси будови;

              складати загальні характеристики.

Обладнання: таблиця «Тип Кишковопорожнинні» таблиця «Найпростіші»

 

Хід уроку:

 На початку уроку оголошується назва навчальної теми програми, кількість

   годин, що відводяться на її вивчення, оголошується питання, які входять до

   заліку з данної теми.

 

     Мотивація навчальної діяльності, визначення теми і мети уроку

Учням пропонується розглянути малюнки кишковопорожнинних (ст. 22-23,     28-29 мал. 17, 18, 19 підручника) і скласти план вивчення теми. Учні зачитують свої плани і виділяютьголовні завдання уроку.

Постановка пізнавальної задачі: Як складнюється будова кишковопорожнинних у порівнянні з найпростішими (одноклітинними) тваринами?

 

 Будова та процеси життєдіяльності Кишковопорожнинних                            

1. Тип Кишковопорожнинні (Пояснення вчителя)

   а) о’бєднує понад 9000 видів тварин- переважно представників солоних

       водойм;

  б) в процесі ембріонального розвитку закладається два зародкових листки:

      ектодерма  та ентодерма;

   в) для кишковопорожнинних характерна променева симетрія тіла;

   г) у кишковопорожнинних спостерігаються дві основні життєві форми: поліпи

       і медузи.

2. Робота з підручником:

ст. 23 мал. 23. Дати відповіді на питання:

    а) з кількох шарів складається тіло гідри?

    б) що знаходиться в середині тіла гідри?

в) де знаходиться ротовий отвір тіла гідри?

г) з яких клітин утворений ектодермальний шар гідри?

д) з яких клітин утворений ентодермальний шар гідри?

3. Процеси життєдіяльності Кишковопорожнинних.

 

Самостійна робота:

1 варіант. Живлення кишковопорожнинних:

                 а) будова жалкої і травної клітини (мал. 27)

                 б) прочитати § 9 ст. 25, 26 (шкірно-м’язові клітини, травні клітини)

2. варіант. Рух і подразливість:

                  а) шкірно-м’язові клітини і нервові клітини (мал. 26)

                  б) прочитати § 9 ст. 26 (шкірно-м’язові клітини, нервові клітини)

3. варіант. Розмноження:

                  а) яйцеклітина і сперматозоїд (мал. 30)

                  б) прочитати § 9 ст. 250; розглянути мал. 29 ст. 26

4. Підсумкова бесіда по самостійній роботі.

5. Узагальнення. Скласти характеристику типу Кишковопорожнинні

 

Загальна характеристика Кишковопорожнинних:

1. Середовище життя

2. Чисельність і представники

3. Зародкові листки

4.Симетрія тіла

5. Життєві форми

Будова

шар клітини

клітини

функції

1.ектодермальний

 

2. ентодермальний

 

 

Життєві функції

Живлення:

Дихання:

Рух і подразливість:

Розмноження:

 

6.Порівняльна характеристика найпростіших і кишковопорожнинних.

7. Висновки: Кишковопорожнинні-багатоклітинні тварини, у яких у процесі

                         ембріонального розвитку закладається два шари клітин

                          розмежованих мезоглею. Внаслідок диференціації клітин

                         формуються примітивні тканини. У тварин цього типу є кишкова

                         порожнина, яка бере участь у перетравленні їжі. Завдяки

                         нервовій системі кишковопорожнинні здатні реагувати на

                         подразнення зовнішнього середовища у вигляді рефлексів.

                         Гідра є поодиноким поліпом, здатним до регенирації.

                         Розмножується вегетативним і статевим способом. Чергування

                        поколінь характерне для морських кишковопорожнинних.

 

7.Домашне завдання § 9

Ссилка на скачування Загальна характеристика типу Кишковопорожнинні

Категорія: Розробки уроків | Додав: Glora (26.02.2017)
Переглядів: 629 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar