| Головна » Статті » Розробки уроків |
Тема : Узагальнення знань про вищі спорові рослини .Значення спорових рослин в природі та житті людини.
Мета : узагальнити знання учнів про особливості будови та процесів життєдіяльності вищих спорових рослин ; розкрити значення вищих спорових рослин у житті природи та людини ; розкрити вміння учнів працювати з додатковими джерелами інформації, вільно висловлювати свою думку; виховувати бережливе ставлення до природи.
Тип уроку : систематизація та узагальнення знань
Форма уроку : робота в групах
Обладнання : гербарні екземпляри вищих спорових рослин, узагальнююча схема „Вищі спорові рослини” торф , кам`яне вугілля.
Хід уроку :
І Організаційний момент. Створення психологічного настрою.
Знання набуті людиною мають значення тоді , коли людина їх може практично застосувати у своєму житті. Бажаю Вам успіху у рішенні завдань нашого уроку.
ІІ Мотивація .Оголошення теми та мети уроку.
Учні, які закінчили нашу школу часто роблять цікаві подарунки. Так випускник нашої школи приніс в кабінет біології скам`янілий відбиток рослини. Його цікавило питання : „Відбиток якої рослини залишився на кам`яному вугіллі?” Щоб дати відповідь на це питання ми з вами повинні пригадати особливості будови і процесів життєдіяльності спорових рослин та розкрити значення вищих спорових у природі та житті людини.
ІІІ Узагальнення та систематизація знань учнів.
Учні об`єднаються в групи. Кожна група отримує завдання.
Завдання учні виконують проводячи спостереження за рослинами, користуючись довідниковою літературою та користуючись електронними програмами.
Група № 1 Завдання : „Визначити особливості наземно – повітряного середовища” Підготувати відповіді на питання :
Група № 2 Завдання „ Визначити пристосування рослин до життя на суходолі” Підготувати відповіді на питання:
2.Які органи характерні для спорових рослин? ( мохів плавуна булавовидного, хвоща польового, папороті )
Група №3 3авдання „ Визначити особливості будови, процесів життєдіяльності та значення мохоподібних” Підготувати розповідь за планом:
Група №4 3авдання „ Визначити особливості будови , процесів життєдіяльності та значення плавуноподібних” Підготувати розповідь за планом: 1. Середовище життя та представники плавуноподібних. 2. Особливості будови плавуноподібних. 3. Цикл розвитку плавуноподібних. 4 .Значення плавуноплдібни
Група № 5 3авдання „ Визначити особливості будови , процесів життєдіяльності та значення хвощеподібних” Підготувати розповідь за планом: 1. Середовище життя та представники хвощеподібних. 2. Особливості будови хвощеподібних. 3. Цикл розвитку хвощеподібних. 4. Значення хвощеподібних.
Група № 6 3авдання „ Визначити особливості будови , процесів життєдіяльності та значення папоротеподібних” Підготувати розповідь за планом: 1. Середовище життя та представники папоротеподібних. 2. Особливості будови папоротеподібних. 3. Цикл розвитку папоротеподібних. 4. Значення папоротеподібних. Підсумкова бесіда по роботі у групах. IVЗакріплення. Робота з опорною схемою” Загальна характеристика спорових рослин” Що спільного і чим різняться спорові рослини? В процесі роботи представники кожної групи оглянули закам`янілий експонат і зараз дадуть відповідь на питання : „ Відбиток якої рослини залишився на кам`яному вугіллі?” Знайди помилку 1. У мохів добре розвинуті корені. ( Є лише ризоїди) 2. До вищих спорових рослин належать Хвощеподібні та Плавуноподібні. 3. Торф утворюється з неперегнилих спресованих решток сфагнуму. 4. У життєвому циклі мохоподібних і папоротеподібних переважає гаметофіт.( Тільки у мохоподібних у папоротеподібних – спорофіт) 5. Деякі види хвощів застосовують у медицині. 6. Коренева система плавуноподібних утворена додатковими коренями 7. Спора проростає й утворюється заросток – особина нестатевого покоління папоротей. ( Статевого покоління ) V. Висновки: Шляхом використання технології „ Мікрофон” учні формують висновки про особливості будови життєдіяльності та значення вищих спорових рослин. 1. Вищі спорові рослини опанували повітряним середовищем. 2. Вищі спорові рослини мають органи – пагін і додаткові корені. 3. Вищі спорові рослини розмножуються спорами. 4. В циклі розвитку вищих спорових рослин є чергування нестатевого і статевого покоління. 5. Вищі спорові рослини беруть участь у накопиченні вологи та мають практичне застосування в медицині , кулінарії, будівництві, в піротехниці, хімічній промисловості.
VI Домашнє завдання: повторити опорні схеми по водоростях та вищих спорових рослин ; повторити терміни та поняття по темі. | |
| Переглядів: 450 | |
| Всього коментарів: 0 | |