Головна » Статті » Розробки уроків

Урок з біології 6 клас

           Тема: Різноманітність грибів. Особливості будови, процеси життєдіяльності                                                                            шапкових грибів

Мета: продовжити формування знань про ознаки царства Гриби

  • розвивати вміння наводити приклади найпоширеніших видів шапкових грибів
    свого регіону
  • характеру вати будову організму гриба, живлення, розмноження, ріст і
    розвиток на прикладі шапкових грибів
  • пояснювати роль шапкових грибів у природі і житті людини
  • порівнювати представників царства Гриби і царства Рослини
  • застосовувати знання для профілактики отруєння грибами, дотримуватися правил
    збору грибів

Обладнання: таблиці та малюнки з зображенням грибів колекція "Гриби" , вологі препарати грибів

Хід уроку:

I. Психологічний настрій на роботу.

Перш ніж розпочати урок давайте вияснімо чи всі ми готові до повноцінної роботи. Подивимося один на одного і подаруємо посмішку і пам'ятаємо правило успіху

ХОЧУ    -------- ►    МОЖУ      ------ ►    РОБЛЮ

II.  Актуалізація опорних знань.

Яке царство живих організмів ми вивчаємо? Що Вам відомо про організми, що належать до

царства Гриби?

Робота біля дошки : Закінчити схему

 

Тестове завдання : Правильні твердження позначайте знаком "+" , а неправильні "-"

  1. Гриби належать до царства Рослин
  2. До складу клітинної стінки гриба входить хітин

 

  1. В клітинах гриба відсутні хлоропласти
  2. Тіло гриба називається мікориза
  3. У нижчих грибів багатоклітинний міцелій
  4. Мукор належить до нижчих грибів
  5. Гриби розмножуються частинками міцелію і спорами
  6. спори мукора знаходяться на пластинках
  7. Мукор здатний фотосинтезувати
  8. Для мукора характерний сапрофітний спосіб живлення

Перевірка :

1-             5-               9-

2+            6+              10+

3+            7+

4-             8-

Яка ж тема сьогоднішнього уроку?

Щоб визначити тему, вам даються такі підказки :

1.    Має плодове тіло, але не плід

Має ніжку, але не здатний рухатися Проте за добу може вирости на 4-4,5 см.

2.           Стоїть при дорозі на одній нозі,
І шапочку має та нікого не вітає

3. Народна мудрість говоре:
"Де дуби там і гриби"

III. Мотивація. Визначення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми вивчаємо шапкові гриби Що вам відомо про шапкові гриби?

Запропонуйте план вивчення даного біологічного об'єкту (складається план вивчення даної теми)

  1. Будова шапкових грибів
  2. Спосіб живлення                                                                                •.
    '   3.   Розмноження

4.   Значення в природі і житті людини IV. Вивчення нового матеріалу

1.   Творча група дослідників взяла завдання по вивченню даного біологічного об'єкту і
отримала слідуючи результати:

Повідомлення учнів: Будова шапкових грибів

Спосіб живлення шапкових грибів Розмноження шапкових грибів Значення в природі і житті людини

2.   Обмін Інформацією та інтенсивна перевірка обсягу і глибини наявних знань
Учні діляться на 4 групи

  1. група - Будова шапкового гриба
  2. група - Живлення шапкових грибів
  3. група - Розмноження шапкових грибів
  4. група - Значення шапкових грибів

Учні виконують завдання переміщуючись по колу; в центрі кола - учні - консультанти

2.   Чому шапкові гриби належать до вищих грибів: мають одноклітинний міцелій мають багатоклітинний міцелій

Завдання №2 Живлення шапкових грибів

1.    Шапкові гриби :

а) автотрофи

б) гетеротрофи

2.   Міцелій шапкового гриба бере з грунту:

а) воду з розчиненими солями

б) органічні речовини

3.    Гриб отримує від рослин:

а) воду з розчиненими солями

б) органічні речовини                                                                                       '
Завдання №3 Розмноження шапкових грибів

1.   Шапкові гриби розмножуються за допомогою:

а) спор

б) міцелію

в) корінням

2.   спори у шапкових грибів утворюються:

а) між пластинками

б) в середині трубочок

в) в ніжці

Завдання №4 Значення шапкових грибів

1.    Значення в природі

а) беруть участь у ґрунтоутворення

б) забезпечують накопичення вологи

в) їжа тварин

2.   Значення в житті людини:

а) їстівні гриби людина вживає в їжу

 

б) сировина для виготовлення лікарських препаратів За кожне завдання учні отримують по 3 бали.

V. Лабораторна робота №15 "Будова плодовцх тіл шапкових грибів."

VI. Висновки: Шапкові гриби належать до вищих грибів. їх тіло утворено багатоклітинним
міцелієм, на якому розвиваються плодові тіла. Плодове тіло шапкового гриба має ніжку і шапочку.
Залежно від будови спороносного шару плодового тіла шапкові гриби поділяються на пластинчаті
і трубчасті.

Більшість видів шапкових грибів співіснує з певними видами рослин утворюючи мікоризу.

VII.    Домашнє завдання §59. Скласти листівку "Обережно, гриби !"

Ссилка на скачування Уроку Різноманітність грибів. Особливості будови, процеси життєдіяльності шапкових грибів

Категорія: Розробки уроків | Додав: Glora (06.03.2017)
Переглядів: 763 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar